ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12319147
*
nr 1231 9147
Spegel
Gustaviansk stil, 103x46
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2019
kl 18:14:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 18:48:58
1
300 kr
23/1 19:50:08
2
1.000 kr
24/1 11:32:03
3
1.000 kr
24/1 11:32:03
2
1.000 kr (Budbetjänt)
24/1 11:32:22
3
1.100 kr
25/1 14:47:43
4
1.200 kr
25/1 15:23:38
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1231 9147
Spegel
Gustaviansk stil, 103x46
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 18:48:58 | 1 | 300 kr |
23/1 19:50:08 | 2 | 1.000 kr |
24/1 11:32:03 | 3 | 1.000 kr |
24/1 11:32:03 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
24/1 11:32:22 | 3 | 1.100 kr |
25/1 14:47:43 | 4 | 1.200 kr |
25/1 15:23:38 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23